درباره لیفتراک تویوتا

شاید بدانید که برند تویوتا برای چندین سال متوالی تقریباً توسط همه سازمان‌های سنجش و رتبه ‌بندی، رتبه ‌شماره یک شرکت تولیدی لیفتراک در جهان را به خود اختصاص داده است و این جای تعجب ندارد. تعداد زیادی شرکت تولید کننده لیفتراک وجود دارند اما هیچ کدام سابقه 50 ساله تویوتا در تولید محصولات با کیفیت و خدمات عالی به مشتریان را ندارند.

با بیش از یک میلیون دستگاه لیفتراک فروخته شده به هزاران مشتری، طبیعی است که تویوتا بر بازار لیفتراک‌ها تسلط داشته باشد. اما وقتی زمان سرمایه ‌گذاری در یک لیفتراک برای حمل و نقل کالا و مصالح ساختمانی فرا می‌رسد، دلیلی برای ریسک کردن وجود ندارد! بنابراین، تحقیقات خود را انجام دهید و مطمئن شوید که لیفتراکی را انتخاب می‌کنید که بهترین ارزش را برای خرید یا بودجه اجاره شما ارائه می‌دهد.

تاریخچه لیفتراک تویوتا

همه چیز از سال 1956 شروع شد، زمانی که تویوتا اولین لیفتراک مدل یک تنی خود را معرفی کرد. در چهار سال بعد، عملیات صادرات آغاز شد و در طول دهه 1960 به طور قابل توجهی گسترش یافت. با افزایش دامنه محصولات تجهیزات حمل و نقل مواد، تویوتا به سود بسیار بالایی دست یافت. در سال 1985 تولید لیفتراک تویوتا به نیم میلیون دستگاه رسید و 10 سال بعد تولید دو برابر شد. از احتراق داخلی گرفته تا باتری‌الکتریکی، از لیفتراک پالت دستی تا بهترین لیفتراک‌های تعادلی در جهان، از 0.9 تن تا 24 تن، تویوتا راه‌حل‌های کارآمد و خلاقانه زیادی را برای عملیات جابجایی مواد ارائه می‌دهد.

لیفتراک‌های تویوتا بیش از 20 هزار ساعت کار می‌کنند و با زمان کار عالی و کمترین زمان کارکرد باقی می‌مانند. تنها کاری که اپراتورهای لیفتراک تویوتا باید انجام دهند این است که به برنامه نگهداری پیشگیرانه منظم پایبند باشند. هر لیفتراک به گونه‌ای طراحی شده است که عمر طولانی داشته باشد و بسیار کارآمد باشد. با توجه به کوچکترین پیچ و مهره‌ها، این ماشین‌ها بی عیب و نقص هستند. در سال 2002، لیفتراک تویوتا برای اولین بار به عنوان پرفروش‌ترین برند معرفی شد. در سال 2008، تویوتا به تولید 2 میلیون دستگاه لیفتراک رسیده است که بیشتر از تولید کنندگان لیفتراک است. تویوتا در استرالیا نیز پیشتاز بازار است.

از آنجایی که اولین لیفتراک تویوتا در سال 1968 وارد شد، لیفتراک‌های تویوتا بسیار محبوب هستند و به طور گسترده برای انواع عملیات جابجایی مواد مورد استفاده قرار می‌گیرند. در سال 1999 سی هزارمین لیفتراک تویوتا در استرالیا فروخته شد. یکی از فلسفه‌های اصلی تویوتا سلامت و ایمنی است. تلاش‌های خستگی ناپذیر تویوتا برای تولید لیفتراک‌ها به گونه‌ای است که از اپراتورها محافظت کند و کارایی آنها را به خطر نیندازد. با افزایش کیفیت، لیفتراک تویوتا نیز برای اپراتورها و سایر کارگران حاضر در سایت ایمن‌تر است.

 تویوتا

حلقه‌های کیفیت لیفتراک تویوتا

فلسفه «حلقه‌های کیفیت» تقریباً پنجاه سال است که نقش ثابتی در سازمان تویوتا داشته است. این مهم جهت افزایش بهره وری طراحی شده است زیرا تویوتا معتقد است که همه کارکنان باید کیفیت و بهره‌وری را اولویت اول خود قرار دهند. در نتیجه این برنامه، هر کارمند در هر مرحله از فرآیند تولید، این توانایی را دارد که در صورت شناسایی مشکل کیفی، چه بزرگ و چه کوچک، کل خط تولید را تعطیل کند. هر چیزی از درز کج گرفته تا جوش معیوب ممکن است دلیلی باشد برای بسته شدن کل فرآیند تا زمانی که مشکل حل شود.

تویوتا به ساخت ‌و ساز سنگین، آزمایش‌های دقیق و استفاده از هر فناوری اثبات ‌شده‌ای که از لیفتراک‌ها در برابر رطوبت، اکسیداسیون، سایش و پارگی و استفاده خشن محافظت می‌کند، اعتقاد دارد. در نتیجه، بسیاری از شرکت‌ها هنوز هم از لیفتراک‌های ساخته شده توسط تویوتا در دهه 1970 استفاده می‌کنند. تویوتا شهرت خود را در کیفیت و نه فروش به خطر میندازد.

تویوتا معتقد است که قطعات لیفتراک نباید به عنوان یک کالا در نظر گرفته شوند. همه قطعات یکسان نیستند و هر قطعه باید به عنوان یک کالای منحصر به فرد، با توجه دقیق به تحقیق، بازرسی، فرآیند انتخاب فروشنده و بررسی منظم کیفیت خریداری شود. قطعات اصلی تویوتا همیشه ارزان‌ترین گزینه نیستند اما این قطعات بهترین‌های موجود در بازار جهانی هستند و برای ماندگاری انتخاب، طراحی و ساخته شده‌اند.

مزیت خرید لیفتراک تویوتا

تویوتا که به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان حمل و نقل مواد شناخته می‌شود، یک غول در صنعت لیفتراک است. اگر این روزها محصولات آن بسیار مورد تقاضا هستند، این بیشتر به دلیل مزایایی است که دارد. لیفتراک‌های تویوتا به عنوان موثر، مقاوم و همچنین عملکرد خوب شناخته شده‌اند. اگر به دنبال خرید لیفتراک برای عملیات خود هستید، باید به فکر خرید لیفتراک تویوتا باشید. در ادامه به مزایای لیفتراک تویوتا اشاره می‌کنیم:

1- کیفیت بالا و قابلیت اطمینان

لیفتراک‌های تویوتا با فناوری‌های ساخت پیشرفته تویوتا تولید می‌شوند که به شرکت اجازه می‌دهد موتورهای قابل اعتماد و باکیفیتی بسازد. در واقع تویوتا شهرت خود را مدیون دوام و عملکرد محصولاتش است. اقدامات این شرکت بر اساس اصل اول مشتری بنا شده است، به این معنی که تمام محصولات با هدف ارائه ارزش عالی و تجربه رانندگی خوب به رانندگان ساخته شده‌اند.

لیفتراک‌های تویوتا به صورت محلی در کارخانه تولیدی این شرکت در ایندیانا، ایالات متحده آمریکا ساخته می‌شوند. این به شرکت اجازه می‌دهد تا کنترل تولید و فرآیند تولید خود را حفظ کند. هر لیفتراک توسط کارشناسان تویوتا کنترل و بازرسی می‌شود تا از عملکرد و اطمینان کامل آن اطمینان حاصل شود و هیچ گونه نقصی در کار نباشد.

2- پیشرو در صنعت تولید و فروش لیفتراک

یکی دیگر از دلایل منطقی برای تکیه بر لیفتراک تویوتا این است که این شرکت پیشرو در این صنعت است. در واقع، از سال 2002، تویوتا شرکت شماره یک فروش لیفتراک در ایالات متحده بوده است. بنابراین مردم به تویوتا برای ارائه محصولات خوب با کیفیت و قابل اعتماد اعتماد دارند.

ماندگاری: اگر تویوتا شماره یک لیفتراک فروش در ایالات متحده است، به این دلیل بوده که بسیاری از مشتریان از مقاومت و قابلیت اطمینان تجهیزات آن راضی هستند که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا سال‌ها از لیفتراک‌های خود بدون نیاز به تعویض آنها استفاده کنند. لیفتراک در طول سال‌ها حالت اولیه و عملکرد خود را حفظ می‌کند.

3- تاکید بر ارگونومی و امنیت لیفتراک

اگر مشتریان برای ارائه محصولات قابل اعتماد به تویوتا اعتماد دارند، عمدتاً به این دلیل است که این شرکت بر تولید محصولات ایمن تمرکز دارد. حوادث محل کار اغلب اتفاق می‌افتند و می‌تواند برای اپراتورهای لیفتراک بسیار خطرناک باشد. بنابراین، تویوتا برای جلوگیری از موقعیت‌های پرخطر، سیستمی به نام SAS (سیستم پایداری فعالیت) طراحی کرده است که پایداری بیشتری را برای لیفتراک فراهم می‌کند و ایمنی بالا را ممکن می‌سازد.

دومین ماموریت تویوتا این است که لیفتراک‌های خود را ارگونومیک کند. در واقع این شرکت به رفاه اپراتورها توجه می‌کند و اطمینان می‌دهد که آنها به راحتی می‌توانند لیفتراک را راه اندازی کنند. برای نظارت بر لیفتراک پشت اپراتورها و همچنین ترجیحات آنها را در نظر می‌گیرد. بنابراین تویوتا لیفتراک‌های خود را به صندلی‌های اپراتور تعلیق و خطوط دید خوب مجهز کرده است.

4- تعمیر و گارانتی سریع‌ لیفتراک

یکی دیگر از مزایای بزرگ خرید لیفتراک تویوتا این است که در صورت نیاز به تعمیر موتور از خدمات تعمیر سریع تویوتا بهره مند خواهید شد. تکنسین‌های این شرکت، کارشناسان مجرب، آموزش دیده و واجد شرایطی هستند که به سرعت هر مشکلی را در تجهیزات شما تشخیص می‌دهند و راه حل مناسب را پیدا می‌کنند.

فضاهای کاری بسیار موجود و فناوری‌ها به تکنسین‌ها اجازه می‌دهند تا بتوانند سریعتر لیفتراک‌ها را تعمیر کنند. همچنین باید بدانید که از سال 2018، این شرکت افزایش ضمانت قطعات لیفتراک را ارائه می‌دهد. در واقع قطعات اورجینال تویوتا از 2 سال گارانتی بهره می‌برند. همچنین اگر بعداً نیاز به تعویض داشته باشید و قطعه توسط تکنسین تویوتا نصب شده باشد، گارانتی شامل آن می‌شود.

5- انتخاب گسترده‌ای از مدل‌های لیفتراک

به منظور یافتن لیفتراک متناسب با نیازهای شرکت شما، انتخابی را در میان انتخاب‌های بزرگ خواهید داشت. در واقع، مدل‌های بسیاری از لیفتراک تویوتا موجود هستند که هر کدام از آنها ویژگی‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند. لیفتراک‌های برقی، لیفتراک‌های دستی، جک‌های پالت دستی و غیره مدلی را بیابید که متناسب با عملیات شما باشد و به شما امکان دهد بهره وری خود را افزایش دهید.

به منظور افزایش رضایت مشتری، تویوتا راه حل‌های تجاری مناسبی را ارائه می‌دهد. در واقع، شرکت طراحی انبار شما، عملیات شما و هر نیاز خاص دیگری را در نظر می‌گیرد. تویوتا با این رویکرد فردی سعی دارد به شرکت‌ها کمک کند تا هزینه‌های خود را کاهش و سود خود را افزایش دهند.

لیفتراک‌های صنعتی تویوتا

طبقه بندی لیفتراک و لیفتراک‌های صنعتی تویوتا

به منظور دسته بندی و تمایز بین مدل‌های مختلف تجهیزات حمل و نقل مواد، انجمن لیفتراک‌های صنعتی (ITA) خودروهای صنعتی را به هفت دسته زیر طبقه بندی می‌کند:

  • کلاس I: لیفتراک‌های با موتور الکتریکی متعادلی هستند که ممکن است خودروهای تایر بادی یا بالشتکی باشند. این مدل‌ها اغلب در مناطقی که نیاز به عملیات بدون آلودگی دارند مانند فرآوری مواد غذایی، فریزرها یا انبارهای عمومی استفاده می‌شوند.
  • کلاس II: وسایل نقلیه با راهروهای باریک با موتور الکتریکی که از طراحی تایر توپر استفاده می‌کنند. انواع مختلفی از لیفتراک نقلیه کلاس II وجود دارند که متناسب نیازهای مختلف هستد. لیفتراک‌های ریچ برای استفاده در راهروهای باریک طراحی شده‌اند و مجهز به ضمیمه پانتاگراف هستند که اجازه می‌دهد شاخک‌ها به داخل قفسه کشیده شوند.
  • کلاس III: وسایل نقلیه با موتور الکتریکی یا واکی/راک سوار که از طراحی تایر توپر استفاده می‌کنند. اپراتور معمولاً با وسیله نقلیه راه می‌رود یا در حالت ایستاده سوار می‌شود.
  • کلاس IV: احتراق داخلی، لاستیک بالشتک و لیفتراک متعادل است. این خودروها برای استفاده بر روی سطوح صاف و سخت در شرایط مرطوب یا خشک در نظر گرفته شده‌اند.
  • کلاس V: احتراق داخلی، نوع سواری، لاستیک پنوماتیک و لیفتراک‌های متعادل است که برای سفر در سطوح ناهموار مانند جاده‌های خاکی یا سنگ ‌ریزه‌ای طراحی شده‌اند.
  • کلاس VI: مدل‌های یدک کش احتراق داخلی یا باتری با استفاده از لاستیک‌های بالشتکی یا پنوماتیکی کار می‌کنند.
  • کلاس VII: لیفتراک‌های زمین ناهموار هستند.

کلام آخر

تویوتا پیشرو جهانی در تولید لیفتراک است. در واقع این لیفتراک‌های این برند پرفروش‌ترین، کم مصرف‌ترین و ایمن‌ترین لیفتراک‌های موجود در بازار هستند. اگرچه تویوتا به عنوان یک تولید کننده خودرو شناخته می‌شود اما طیف محصولات خود را گسترش داده و توانسته است به یکی از موفق‌ترین تولیدکنندگان لیفتراک و سایر تجهیزات حمل و نقل مواد تبدیل شود. لیفتراک‌های تویوتا 10 سال متوالی بهترین رتبه را برای کمترین هزینه‌های مالکیت دارند.

منابع:

https://liftow.com/

https://www.a1machinery.com